ENDÜSTRİYEL HABERLEŞME

Fabrikalar, makineler ve tesisler için güvenilir çözümler

buehne ic 1500 x 750 v12

Endüstriyel haberleşme nedir? Kısaca - rekabet gücünüzün gelecekteki anahtarı! Çünkü 5G, Wifi, Endüstriyel Ethernet ve IIoT yarın sizi bekleyen konular olacaktır. PLC, sensörler ve aktüatörlerin akıllı kontrolü için endüstriyel olarak uygun, sağlam yüksek kaliteli ürünlerimizle, fabrikanızı Akıllı Fabrikaya dönüştürmede sizlere destek oluyoruz.

Tek bir kaynaktan endüstriyel haberleşme: Sensör, aktüatör ve kontrol seviyesinden ERP sistemine - sizinle birlikte en yüksek veri hacimlerinin güvenilir iletimi için tüm ağ kablolama çözümlerini gerçekleştirmenize yardımcı oluruz. Bu nedenle size en yüksek ürün kalitesini sunuyoruz. Çünkü arıza yapan tek bir bileşen bile bir makine duruşuna, dolayısıyla çok büyük maliyetlere neden olabilir. Bağlantı çözümlerimiz zorlu koşullar için ideal çözümler sunarak; kimyasal, mekanik ve termal stres altında bile maksimum güvenilirlik ve devamlılık sağlamaktadır.

Bir bakışta avantajlarınız:

  • Tüm yaygın protokol standartları için ürünler

  • Protokolden bağımsız uzman tavsiyesi

  • Yüksek performanslı bakır ve fiber optik kablolar

  • Tek kaynaktan komple çözümler: kablolar, konnektörler, patch kabloları ve switchler

Endüstriyel Ethernet vs. Fieldbus

Ethernet ve fieldbus teknolojisi arasındaki fark

LAPP'da iki dünyanın en iyisini elde edersiniz! Endüstriyel Ethernet, klasik fieldbus sistemlerine göre belirgin avantajlara sahip yeni bir teknolojidir:  Sensör / aktüatör seviyesinden kontrol seviyesi ile ofis seviyesine kesintisiz bir ağ altyapısı ve böylece sorunsuz bir şekilde şeffaf iletişim sunar. PROFINET® neredeyse sınırsız sayıda cihaz için bir adres aralığı sunar ve yüksek hızda (fieldbus'lar için 12 Mbit / s ile karşılaştırıldığında 10 Gbit / s) önemli ölçüde daha fazla veri hacmi gönderebilir ve alabilir. Fieldbus teknolojisi, sahadaki ve kontrol seviyesindeki karmaşık cihazları bağlamak için uygundur. Düşük kurulum maliyetleri ve sensörlerin ve aktüatörlerin basit genişlemesi ile karakterizedir. PROFIBUS® bu nedenle daha küçük veri hacimlerinin taşınması için uygundur ve sınırlı sayıda istasyona uygundur.

LAPP e-eğitim ile ücretsiz eğitim alın

IDC e-Learning

Endüstriyel iletişim e-eğitimlerimizi deneyimleyin ve otomasyon, ethernet ve fieldbus ile ilgili tüm konuları takip edin!