Geniş vizyon ile küresel oyunculuğa

Sorularla gelişen vizyon

unternehmen geschichte 01 oskarlapp4

50'li yıllarda, sanayileşmedeki yükseliş kablolar ve iletkenler için büyük bir talebe yol açtı. Bu gelişme karşısında, Oskar Lapp, kendisine basit bir soru sordu:

 

"Çok zaman alan, tek damarlı kablonun ve anahtarlama iletkeninin, dış kılıfın içine manuel olarak yerleştirildiği mevcut yöntemi nasıl optimize edebilirim?"

 

Onun cevabı, endüstriyel anlamda üretilen ilk esnek, renk kodlu sinyal kablosu ÖLFLEX ®'i icat etmek oldu.

1957 - Başarılı bir gelecek için köşetaşlarını oluşturmak

unternehmen geschichte 02 Junger-Untern

Lapp ailesi Stuttgart-Vaihingen'de bulunan Rosentalstraße'de bir ev satın alır ve Oskar Lapp ilk defa endüstriyel olarak üretilen sinyal kablosunu geliştirir: ÖLFLEX ®. Oskar ve Ursula Ida Lapp yeni ürün ÖLFLEX®'in satış organizasyonunu birlikte yaparlar. Bunun için başlangıç ​​sermayesi olarak 50.000 D-Mark banka kredisi alırlar. Ursula Ida ve Oskar Lapp, Ursula Ida Lapp'ın baş harflerini kullanarak U.I. Lapp'ı kurarlar.

1959 yılında Lapp kesin bir marka politikası belirler.

unternehmen geschichte 03 OELFLEX-colored3

O zamanlar ürünlere marka adları vermek tamamen yeni bir fikirdi ama onlara rekabette fark yarattı. Oskar Lapp yine öncülerden ve akılda kalıcı bir markalaşma sunan ilk kişilerden biri oldu. Bu marka adları bugün hala Lapp'ta kullanılmaktadır. En iyi bilineni ÖLFLEX®, sektörün geçmişinde sağlam bir yer edindi.

1963-1965 Yeni şirketlerin kuruluşu

unternehmen geschichte 04 GEBAEUDE

1963'te Oskar Lapp, Galileistraße'de Lapp Cableswerke GmbH'ı kurar. Kiralık bir atölyede müşteri taleplerine göre kablo ve iletken üretir. 1963 yılında dik açılı konnektör üretimi yapmak için Contact GmbH'ı kurar. Oskar Lapp'ın 1965 yılına kadar 30 çalışanı vardır. Şirket merkezi evlerinden Stuttgart Vaihingen'deki Schulze-Delitzsch-Straße'ye taşınır.

1979 – Ölflex Inc. USA ilk denizaşırı şube olur

unternehmen geschichte 05 1979-USA

Küreselleşmeye doğru atılan bu erken adım, Alman bir KOBİ için çok sıradışıdır. ABD işi başından itibaren başarılı olmuştur.

Oskar Lapp yabancı pazarı sevdi, müşterilerinin ihtiyaçları için iyi bir önsezisi vardı. Bir kez daha, tavizsiz bir müşteri odaklılık ve düzgün müşteri servisi şirket için meyvelerini verdi. Bu Oskar Lapp ve şirketinin dünya çapındaki başarı stratejisinin kuruluşudur. Lapp Group'un bugün ABD, Kanada, Meksika ve Brezilya'da çeşitli satış ve üretim tesisleri vardır. 
 

1983 - Lapp Systems

unternehmen geschichte 06 GEBAEUD83

İkinci jenerasyonun ilk üyesinden bir başka şirket: "S" Glaskabel GmbH. 1995 yılında Lapp Kabelsysteme GmbH adını aldı ve daha sonra adı Lapp Systems GmbH olarak değiştirildi.

Lapp Systems dünya genelinde, kablo sistemleri, özel spiral kablolar, enerji besleme sistemleri ve özel uygulamalar için müşteriye özel ön montajı yapılmış sistemler sunmaktadır.

1987 - Yeni dönem

unternehmen geschichte 07 Brueder

Oskar Lapp 25 Nisan 1987 yılında kalp hastalığından öldü.

 

Ölümünün ardından Ursula Ida Lapp ve oğulları Andreas ve Siegbert Lapp şirketin yönetimini devraldı. Yeni nesil, şirket kurucusunun ideallerini ve fikirlerini yeni zirvelere taşıdı. Şirket felsefesinin sürdürüldüğü örnek tutum, daha büyük başarıların yolunu açtı. Şirket yurt içinde ve dışında büyüdü. Yeni pazarlar için yeni ürünler geliştirildi.

 

Müşteri odaklılık, gerçekçi ve kesin inanç, şirket felsefesinin anahtar bakış açısı olarak kaldı.

 

Her iki, ikinci nesil yönetici de, cesareti, kararlılığı ve ticari uzak görüşlülüğü hayati önemde gördü.

 

Birlikte, başarılı geçmişine yeni bölümler ekleyerek, şirketin kaderini belirliyorlar.

 

1992 - Oskar Lapp Vakfı

unternehmen geschichte 09 Scheckuebergabe

Oskar Lapp Vakfı, kurucunun anısına oluşturulmuştur. Kalp hastalığı araştırmalarını teşvik etmektedir.

 

Fon öncelikle genç ve yetenekli bilim adamlarını teşvik için kullanılmaktadır. Oskar Lapp Araştırma Ödülü, her yıl genç bilim adamlarına verilmektedir.

1995-2005: Küresel oyuncu

unternehmen geschichte 10 Global-Player

Uluslararası şirketlerin sayısı artıyor. Lapp Group şu anda Asya, Avrupa ve Amerika'daki temel uluslararası pazarlarda aktif. Dünya genelinde 100 acenta ve 50 şirkette toplam 2.800 çalışanı istihdam etmektedir.

Her yıl, en başarılı çalışanlar Lapp ailesi tarafından bizzat kabul edilmektedir.

2007/2008 – Büyümenin tüm göstergeleri

unternehmen geschichte 11
Lapp Group tüm dünyada büyüyor. Kuzey-doğu Fransa'da Forbach'ta bulunan en büyük üretim tesisimiz üretim kapasitesini iki katına çıkarıyor.
ABD'de bulunan satış ve dağıtım şirketi KL Tannehill Inc., Savage-Minesota merkezli Lapp Tannehill Inc. haline gelmiştir. Hindistan Bangalor'de bulunan şirket, Lapp Asya Merkezi'ni kurmaktadır. Bu merkez, kapsamlı bir kalite kontrol ve test yapmamızı sağlamanın yanı sıra, şirketin markalı ürünlerinin sunumunu yapmamıza da imkan sağlayacaktır. Şirket, Sibirya gibi uzak ülkelerde bile isim yapıyor. Rusya Tomster'de bulunan Politeknik Üniversitesi'nde yeni bir Yetki Merkezi açıyoruz. Bu merkez, üniversitede elektroteknik eğitimine destek vermemizi sağlayacaktır.
 
 
Lapp ayrıca, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Norveç, Kore ve Brezilya'da yeni üretim, dağıtım ve lojistik merkezleri inşa ediyor. Hindistan'da ve Çin'de olduğu gibi yeni satış ofislerimiz, müşterilerimize yerinde çok gelişmiş bir hizmet sunuyor.
 

 

2009 – "ÖLFLEX® keeps the world moving"

unternehmen geschichte 12 oelflex50-kampagne

Lapp Group bu sloganla, önemli markası ÖLFLEX®'in 50. yılını kutluyor.